Tek Kamerayla Portre Modu Kullanma

Bu yazımızda sizlere Portre Modu özelliği bulunmayan tek arka kameralı akıllı telefonlarda nasıl bu özelliği kullanacağınızı göstereceğim.


Bildiğiniz gibi çift kameralı telefonların en havalı özelliklerinden biridir Portre Modu. Peki ya bu özelliğin bulunmadığı bir telefona sahipseniz bu özelliği harika bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim.

Not: Aşağıdaki adımlar Samsung Galaxy S7 edge’de denenmiştir.

Yüklemeniz Gereken Tek Uygulama Google Camera

İlk başta Google'ın kamera uygulamasını indirmeniz gerekmekte. Aşağıya bıraktığım linke tıklayarak kendi android sürümünüze uygun Google Camera'nın APK dosyasını indirerek telefonunuza kurabilirsiniz. Ha şunu da söylemeyi unutmayayım indirdiğiniz Google Camera sürümünde bu özellik olmayabilir.

Google Camera Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

Google Camera'yı yükledikten sonra gereken şey şudur arkadaşlar: Google Camera'yı açıp ekranın sol üst köşesinde konumlandırılmış alt alta bulunan 3 çizgiye tıklayarak Lens Blur modunu açmak. Uygulamayı açtıktan sonra fotoğrafını çekmek istediğiniz objeye telefonunuzun kamerasını doğrultarak fotoğraf çekme tuşuna basmak ve bastıktan hemen sonra konumunuzu değiştirmeden ekranınızda beliren akıllı telefonu yukarı taşımak için telefonunuzun üst kısmı yani kamerasının olduğu kısmı yavaş bir şekilde aşağı doğru eğmek.

Bunu da yaptıktan sonra bitti sayılır arkadaşlar tek yapmanız gereken kamera uygulamasının sağ alt köşesinde bulunan fotoğrafınızın küçültülmüş halinie tıklayıp fotoğrafınızı açarak Portre Modun hiç bir yere tıklamadan otomatik olarak uygulanmasını beklemek. (beklemek dediğime bakmayın arkadaşlar en fazla bir kaç saniye) Artık fotoğrafınız hazır arkadaşlar ve dilerseniz alt taraftaki Lens BLur modunun iconuna tıklayarak arka tarafın bulanıklığını arttırıp azaltabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

HadeLAN HadeLAN
1
HadeLAN
Üzüldüm ki Üzüldüm ki
0
Üzüldüm ki
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Hmmm Hmmm
1
Hmmm
Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Korktum Korktum
1
Korktum

Giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Giriş

Kayıt Ol

Captcha!
Geri dön
Giriş
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme, görüş belirleme veya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Sesleri
Gif
GIF formatı