Programlama Için En Iyi Laptopu Nasıl Seçmeliyim ?


Bu yazımda programlama için en iyi dizüstü bilgisayarı seçmeniz konusunda size yol göstermeye çalışacağım.

Bir programcı geliştirici yada bu işe yeni başlayan bir öğrenci olarak piyasada bulunan binlerce bilgisayar arasından seçim yapmak gerçekten kafa karıştırıcı.Programlamaya yeni başlayacak birisi için daha da zorlaşıyor bu durum.

Sizlere herhangi bir programlama teknolojisi üzerinde çalışmanız için yardımcı olacak mükemmel bir bilgisayar seçmeniz için yardımcı olacak bazı önemli noktalara değinmeye çalışacağım.

RAM

İlk olarak bakmanız gereken şey Ram 8 GB Ram’li bir bilgisayar ideal bir seçim fakat 16 GB Ram en iyisi olacaktır sizin için.Eğer bilgisayar için ayırdığınız bütçeniz düşükse 4 GB Ram ilede devam edebilirsiniz.

performansı düşük bir bilgisyarda çalışmak gerçekten çok kötü bir durum zaman kaybı ve can sıkıntısından başka birşey değil.Bir mobil geliştirici olmak istiyorsanız 16 Gb RAM li bigisayar edinmenizde yarar var. En iyi seçim 16GB RAM,ideal seçim 8GB Ram.

İŞLEMCİ (PROCESSOR)

Programlama için bir dizüstü bilgisayar seçerken Ram ve İşlemci iyi olmalıdır.Bir programcı veya geliştirici olarak birçok işlemi aynı anda yapmak zorundayız.Bu amaçla iyi bir işlemci gereklidir.İ5 işlemcili bir bilgisayar sizin için ideal bir seçim olacaktır.Bütçeniz yeterse İ7 işlemci ile devam edersiniz,düşük bir bütçeniz varsa da İ3 işlemci ile devam edersiniz.

GRAFİK KARTI (GRAPHİC CARD)

Oyun geliştirme veya yüksek grafikle ilgili çalışmalar yapmadığınızda grafik kartına fazla gerek yoktur.Ancak bir oyun geliştiriciyseniz,harici grafik kartı olan bir bilgisayar edinmeli ve onunla ilerlemelisiniz.

En iyi seçim :harici grafik kartı (2 GB veya 4GB)

İdeal ve düşük bütçe seçimi:Entegre Grafik Kartı.

 DEPOLAMA(STORAGE)

SSD(Solid State Drive) ve HDD(Harddisk) bilgisayarların sahip olduğu iki depolama türüdür.SSD Diskler Hdd diskere oranla daha hızlı ve kaliteli bir performans sağlar.fiyat olarak SSD HDD den daha pahalıdır.kişisel olarak söylemek gerekirse 1TB hard disk ile 256 GB SSD disk işinizi çok rahat görmenizi sağlayacaktır.

PİL ÖMRÜ  (BATTERY LİFE)

Güç Kaynağı olmayan ortamlarda çalışıyorsanız pil ömrü fazla olan bir dizüstü bilgisayar tercih etmelisiniz.minimum pil ömrü 3 saat ve üzeri tercih etmelisiniz daha azının pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

HadeLAN HadeLAN
1
HadeLAN
Üzüldüm ki Üzüldüm ki
1
Üzüldüm ki
Aşık Oldum Aşık Oldum
3
Aşık Oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Hmmm Hmmm
1
Hmmm
Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
1
Korktum

Giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Giriş

Kayıt Ol

Captcha!
Geri dön
Giriş
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme, görüş belirleme veya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Sesleri
Gif
GIF formatı