Fortine Mobil İçin Ön Kayıtlar Başladı

PUBG'nin ardından Fortnite da mobile geliyor.


2017 yılı hiç şüphesiz Battle Royale oyunlarının yılı oldu. PUBG’nin durdurulamayan yükselişi ve bu savaşta yer almak isteyen diğer firmaların giriştiği rakabet en çokta oyunculara yaradı. H1Z1, PUBG, Fortnite derken ortalık Battle Royale oyunları ile doldu. Hatta Crytek tarafından geliştirilen Warface oyununa bile Battle Royale modu gelmişti.

Geçtiğimiz aylarda PUBG ekibi oyunun mobile platformlara da geleceğini duyurması ile piyasa yeniden hararetlendi. Hali hazırda mobil mağazalarda (AppStore ve Play Store) yer alan bir çok mobil Battle Royale oyunu bulunmakta. Bunların da en başında ise Rules of Survivol geliyor. Belkide PUBG ve Fortine ekibini mobil oyun geliştirmeye iten en büyük sebepte budur. Çünkü oyuncular Battle Royale modunu gerçekten çok sevdi.

Rekabette geri kalmak istemeyen Fortine ekibi ise bir kaç hafta önce Fortine’ı PC sürümündeki hali ile birebir mobile taşıyacaklarını açıklamıştı. Duyurunun üzerinden çok geçmeden 12 Mart Pazartesi günü iOS cihazları için davet etkinliği başlatıldı. Üstelik PUBG gibi sadece Çin’de değil, tüm Dünya’da!

Fortnite ekibi mobile oyunun birde Türkçe tanıtım videosunu yayınladılar. Videodan anlaşılacağı üzre oyun masaüstü sürümü ile birbirine çok yakın bir deneyim sunacağı aşikar. Üstelik ekip haftalık güncellemeler de dahil her şeyin diğer platformlar (PC, MAC, XBOX, Playstation) ile paralel olacağının sözünü verdi.

 

Oyunun iOS için sistem gereksinimleri ise şu şekilde; iPhone 6S/SE’ye, iPad Mini 4’e, iPad Pro’ya, iPad Air 2’ye, iPad 2017’ye ya da daha yeni bir cihaza kurulu iOS 11 gerekiyor. Merak edenler için Andorid sürümü ise önümüzdeki aylarda çıkışını gerçekleştirecek.

Oyuna kayıt olmak için; https://www.epicgames.com/fortnite/tr/mobile/sign-up


Sizin Tepkiniz Nedir?

HadeLAN HadeLAN
0
HadeLAN
Üzüldüm ki Üzüldüm ki
0
Üzüldüm ki
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Hmmm Hmmm
0
Hmmm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum

Giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Giriş

Kayıt Ol

Captcha!
Geri dön
Giriş
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme, görüş belirleme veya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Sesleri
Gif
GIF formatı