En Ünlü Sihirbazlıkların Ardındaki 10 Sır

Bazen en göz kamaştırıcı ve gizemli sihirbazının açıklaması oldukça açıktır.


Bazen en göz kamaştırıcı ve gizemli sihirbazının açıklaması oldukça açıktır.

Dedi Durdu ekibi bazı sihirbazların sırlarını öğrendi ve sizler için açıkladı.

 1. 1 Özgürlük Heykeli Yok Oldu


  1983'te David Copperfield, Özgürlük Heykeli'ni tamamen yok etti. Hile çok basit bir şekilde açıklanabilir. Heykel büyük bir kumaş parçasıyla örtülmüş veya izleyicinin önüne koyulan büyük bir ekranla örtülmüştü. Anıtsal ışıkların haricinde anıtın tüm aydınlatması kapandı. Bu basit hazırlık içi boşluk yanılsamasını yarattı ve ışık seti izleyiciyi kör etti. Anıt açığa çıktıktan sonra insanlar görüşlerini göremediler çünkü görüşleri geçici olarak spot ışıklarıyla bulanık kalmıştı.

 2. 2 Koca Bir Kamyon Kayboldu


  Her taraftaki izleyiciler tarafından kuşatıldığında büyük bir kamyon nasıl yok edilir? Kolay! Tek yapmanız gereken kamyonun üstünde özel bir yapı örtmek, arkadaşlarınızla sahte bir izleyici oluşturmak ve birilerinin kamyon inşaatından çıkarmasını istemek. Perdeleri çıkardığınızda, kamyon artık yok. Şimdi neden bu numaranın yalnızca TV'de görülebileceğini anlıyorsunuz.

 3. 3 Uçan Adam


  Caddenin ortasında yüzen bir adam ne sihirbaz ne de bir yogadır. Yanılsama, sanatçının siklet giysilerinin altında bir çelik yapı yerleştirilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Elbette burada gizli güçler kullanılmıyor.

 4. 4 Camdan El Geçirme


  Bir sihirbaz, bir eli ayna veya camdan geçirmek için özel olarak kesilmiş eleklere ihtiyaç duyar. Arka ekran 2 ayna panelini kaplar. Performans başladığında, bütün yapı gerçek aynayı arka tarafa kaydırır ve 2 sahte ayna panelini ileriye doğru hareket ettirir. Şimdi bir eli kaldırmak için bir alan var. Performansın sonunda asistanlar gerçek aynayı ön yüze tekrar kaydırır

 5. 5 Sihirli Para


  Sırrını bildiğinde 1 doları 100 dolara çevirmek o kadar kolaydır. Bir sihirbaz 1 doları özel bir şekilde katlar ve parmaklarının arkasına gizler. Ardından kimsenin görmediği şekilde  100 dolar ile dikkatlice yer değiştirir. Dönüşün sihri gerçekleştiğinde bu olur.

 6. 6 Su Üzerinde Yürüyen Adam


  Hüner genellikle çamurlu veya belirsiz nehirlerde veya yüzme havuzları gibi insan yapımı sularda yapılır. Ana hedef, esas olarak izleyicilere görünmeyen, cam veya açık plastik bir platform oluşturmaktır. 

 7. 7 Su Altında Zincirlerden Kurtulmak


  Fiziksel güç ve sahte kilitler birleştirildiğinde bu sihir gerçekleşir. Asistanların mandalları ve menteşeleri gevşetmeleri gerekir

 8. 8 İşaretli Kart Numarası


  Sihirbaz, izleyiciden birine imza atmasını ister. Ardından 4 parçaya böler ve imzalanmış kartı şaşırtıcı kitlenin önünde sihirli bir şekilde eski haline getirir. Sırrı oldukça basit: illüzyonist cebinde katlanmış bir karta sahip ve imzalanmış kartı onunla değiştiriyor. Gizli kart yırtılır ve imzalanmış kart mükemmel güvenlidir.

 9. 9 Kılıç Yutma


  Bazı sanatçılar için, bir kılıcını yutmayı öğrenmek yıllar sürebilir, çünkü son derece tehlikeli bir uygulama. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanından gelen fakirler, bir kılıcı kolayca yutabilecek olan insanları şaşırtmaktadır. Hile birçok fiziksel ve psikolojik hazırlık gerektirir. İllüzyonist kafasını boğazını ve karnını düz bir çizgi haline getirir ve kılıçtan zarar görmeyecek şekilde konumlandırır.

 10. 10 Bölünmüş Adam Numarası


  Fotoğraf her şeyi açıklıyor. Tüm numara bundan ibaret


Sizin Tepkiniz Nedir?

HadeLAN HadeLAN
0
HadeLAN
Üzüldüm ki Üzüldüm ki
0
Üzüldüm ki
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Hmmm Hmmm
0
Hmmm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Giriş

Kayıt Ol

Captcha!
Geri dön
Giriş
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme, görüş belirleme veya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Sesleri
Gif
GIF formatı